Een boeiende en attractieve presentatie maken, waarbij de boodschap centraal staat, dat is het doel van deze opleiding!
We leren werken met dia’s en dia-indelingen; we voegen tekst, vormen, WordArt en afbeeldingen toe. We smukken de diapresentatie op met achtergronden en thema’s. Daarbij besteden we aandacht aan opmaak, schikking en kleuren.
Om onze boodschap duidelijk en aantrekkelijk te brengen, maken we gebruik van tabellen en SmartArt. Ook het gebruik van audio en video wordt besproken.
Aangezien originaliteit en herkenbaarheid in PowerPoint belangrijke troeven zijn, creëren we een eigen huisstijl. Hierbij onderstrepen we het belang van werken met het diamodel en sjablonen.
Tot slot gaat aandacht naar het presenteren. Daarbij maken we gebruik van animatie- en overgangseffecten, hyperlinks en actieknoppen.
De verschillende weergaven en hun specifieke mogelijkheden ontdekken Een eenvoudige presentatie maken en opslaan: dia-indeling kiezen, dia's aanmaken, toevoegen, verwijderen Tekst invoegen en teken- en alineaopmaak instellen Een presentatie 'stijlvol en consistent' opmaken met thema's en achtergrondstijlen Basisvormen en WordArt toevoegen, bewerken, opmaken, schikken Afbeeldingen en SmartArt-afbeeldingen gebruiken om de booschap te versterken Tabellen invoegen en bewerken Wijzigingen aanbrengen in het diamodel Kop- en voetteksten instellen Dia's, notities en hand-outs afdrukken Een presentatie opslaan als pptx-bestand, als ppts-bestand, als pdf-bestand; afbeeldingen comprimeren bij opslaan, lettertypes insluiten Een fotoalbum maken Een diavoorstelling geven op computer met aandacht voor animatie en overgangen Werken met hyperlinks en actieknoppen Audio en video toevoegen aan een presentatie